Küte ja jahutus

Automaatne kütte ja jahutuse juhtimine

Nutikas Maja lahendus võimaldab automaatset kütte ja jahutuse juhtimist, temperatuuri seadmise abil ruumides, vastavalt seadistatud graafikule ja inimeste kohalviibimisele. Nii hoolitseb see mugavalt soojema temperatuuri eest õhtuti inimeste kohalolekul ning langetab tubade temperatuuri öösel ja kasutajate eemalviibimisel, tagades tõhusa energiakasutuse.

Küttekulude kokkuhoidmiseks on Nutikas Maja lahendus väga efektiivne, kuna see toimib automaatselt. Automaatikaseadmeid on võimalik juhtida nii tsentraalselt kui ka distantsilt interneti teel. Kasutajal tekib ülevaade küttekulu ajaloost, mille põhjal saab teha nii prognoose kui ka analüüse. Energiasääst tekib tänu täpsele temperatuuri hoidmisele ruumides: temperatuuri on võimalik kergesti tõsta või langetada kas lokaalselt või distantsilt.

Lisaks on näiteks võimalus küte automaatselt välja lülitada, kui aken avatakse. Kokkuvõtvalt hoitakse ruumides just vajalikku temperatuuri, ei toimu ülekütmist, samas ruum ei ole ka ebameeldivalt jahe. Kokkuhoid küttekuludelt on võimalik saavutada kuni 25%*.

* Suurus põhineb Saksamaal tehtud uuringu tulemusel.